تبلیغات
iceletters - فروشگاه اینترنتی چیست ؟ و چگونه یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنیم؟

iceletters

تصمیم به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی گرفته اید . ممکن است چند روز پیش در این مورد شنیده اید و می خواهید ببینید فروشگاه اینترنتی چیست ؟ ممکن است چند روزی است که در این باره مشغول به تحقیق و ارزیابی هستید . با افرادی مشورت کرده اید راه اندازی فروشگاه اینترنتی. و ممکن است به عنوان یک موضوع کشف نشده تنها به دنبال درک چنین کسب و کاری هستید .و حتی ممکن است پیشرفته هستید که به دنبادلروش های ی هستید .

طراحی فروشگاه اینترنتی
اما همین الان پرسشها ی ذهن شما را به مشغول ساخته درست آنها را درک نمی بکنید . من چون یک مشاور هستم و تلفن های افراد مختلف از سر تا سر کشور را در این مورد شنیده ام کم بیش می دانم سوالات ی که در ذهن شما می گذرد چیست .باید بگویم که این برای اولین بار است که قصد دارم جواب این پرسشها را صادقانه بگویم . همواره از گفتن آنها به دیگران خودداری کرده ام . اما قصد دارم در اینجا مکتوب تمام آن ها را به شما بگویم . رازهایی بسیار شگرف که ممکن است خلاف میل بسیاری از دست اندرکاران این شغل باشد که اینگونه آنها را در معرض دید افراد دیگر قرار دهم . چنانچه این مطالب را به دقت بخوانید و نقد بکنید می توانم به شما قول بدهم که ضرر نخواهید کرد به اقطعا ل قوی سود خواهید کرد .

پرسشها معمولی که در این باره پرسیده می شود

نرخ راه اندازی اولیه اش چقدر است ؟
آیا باید نرخ ای برای طراحی راه اندازی وب وبسایت پرداخت کنم ؟
نمی دانم نقطه شروع برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی چست ؟
فروشگاه اینترنتی مجوز می خواهد ؟
در آمد تقریبی این شغل چقدر است ؟
چگونه می شود وبسایت فروشگاه اینترنتی داشت ؟
چگونه باید محصولات ارسال شوند به دست مشتری برسند ؟
چه محصول یا چه خدماتی را باید در اینترنت برای فروش بگذارم ؟
چگونه مشتری سفارش می دهد ؟
چطور من اطلاعات مشتری را می بینیم؟
آیا مشتری باید در لحظه خرید نرخ را بدهد ؟ چطور به من اعتماد خواهد کرد ؟
امکان ارسال سفارش از طریق اداره پست وجود دارد ؟
کالایی که من برای فروش در نظر گرفته ام کالای ویِژگزینشه است که با تمام کالاهایی که در اینترنت دیده ام مفرق است چگونه باید دست به فروش آن در اینترنت بزنم چگونه آن محصول یا خدمات را به دست مشتری برسانم ؟
می توانم این شغل را به عنوان شغل دومم استفاده کنم ؟
برای این کار باید افرادی را استخـدام کنم ؟
چنانچه در این کار افردای وجود دارند که سالها کار کرده اند ! پس چه جایی و چه در آمدی برای من وجود دارد ؟ در بین هزاران هزار وب سایت چه ی وجود دارد که مشتری از وب سایت من خدمات یا محصولات مورد نظر را خرید نماید ؟در ادامه باید به شما خبرهای خوب ی بدهم اما خبرهای بدی هم در راه است . ولی خبرهای بهتر آن بسیار بیشتر و شوق انگیز تر است ممکن است کامل خبرهای بد را فراموش بکنید . در ابتدا به سراغ خـبر های خوب می روم تا بتوانم انگیزه کافی را داخل شما ایجاد کنم .

تعرفه راه اندازی

تعرفه راه اندازیمی خواهم نرخ راه اندازی دقیق این شغل را به شما بگویم . تمام ی ما کسب و کارهای مختلف ی را دیده ایم که برخی از آنها به شکوفایی های بسیار قابل توجه ی می رسند گاه گاهی از آنها با شکست روبرو می شوند . تمام ما کمپانی هایی را دیده ایم که با سرمایه کلان شروع به کار می کنند در ادامه شکست می خورند گاه کمپانی هایی را دیده ایم که با تعرفه اندک شروع به کار می کنند و به بزرگترین شرکت ها تبدیل می شوند. ممکن است شما هم مثال قدیمی هرچقدر که پول بدهی آش خواهی خورد را شنیده اید . ممکن است منظور من را فهمیده باشید . من می خواهم بگویم که سطوح مختلف ی وجود دارد . هرکس بسته به شرایط تصمیم خواهد گرفت . چنانچه کسی دارای سرمایه ی مناسبی است . با فکر و تعرفه به موقع و کار صحیح جواب بهتری خواهد گرفت . ولی خبر خوب این است که برای افرادی که سرمایه ای برای شروع هم ندارند این کار می تواند برای آن ها هم در آمد زا باشد .

در حالت اولیه شما می توانید با صرف صفر تومان کسب کار اینترنتی خود را شروع کنید . اصلا نگران نباشید تمام ترفند ها و روش ها را به شما خواهم گفت.

در حالت ثانویه که کمی خوبتر است شما می توانید با تعرفه ای کمتر از میلیون تومان بسیار خوبتر شروع به کار بکنید به هر حال پیشنهاد منروش دوم است .آموزش دومروش بهتری است.
اما من به شما قول خواهم داد که هر دوروش را به شما روش دهم .

این نرخ ها کمترین تعرفه های ممکن بابت راه اندازی یک وب وبسایت فروشگاه ساز مناسب و یک قرارداد با اداره پست است .


شروع راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

شروع راه اندازی

نقطه شروع اینجاست که شما :


تصمیم به راه اندازی این شغل بگیرید.
چه کالا یا خدماتی را برای فروش دارید ؟ یا اصلا کالای خاصی برای فروش انتخاب نکرده اید ؟
راه اندازی وب سایت شروع محتوا دادن به وب سایت و راه اندازی آن .
جذب مشتریان افرادی که به دنبال کالا یا خدمات شما می باشند .


اما در مورد 2 باید بگویم که اگر کالای خاصی انتخاب کرده اید این کالا باید خصوصیات ی خاصی داشته باشد یا برای انجام پروسه خرید تا دریافت آن توسط مشتری باید برای هر وهله روش خاصی را به کار گیرید .

کالا خدمات قابل فروش در اینترنت

کالای شما هر چیزی می تواند باشد ( پوشاک ، خوراک خدمات ، وسایل دیجیتال ، گشت های گردشگری ، فروش کارت های اعتباری حیوانات پرنده و .... خودورو) ،
می دانم تعجب کرده اید اما تمام اینها باروش خاصی به فروش می رسند به دست مشتری می رسند . شما باید فرایند فروش و تحویل کالا به مشتری بسته به خدمات انتخاب ، طراحی مدیریت بکنید . به عنوان مثال چند نمونه فروش خدمات و کالا را برای شما مثال خواهم زد ولی قبل از آن نیاز است انواع روش های پرداخت تعرفه یا خدمات شما را توسط مشتری به شما بگویم .

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین به این معنا است که مشتری از قبل از تحویل کالا یا خدمات تعرفه آن را به صورت آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب پرداخت نماید . در اینراهنمای مسائل ی وجود دارد که حاوی :

عدم اعتماد مشتریان پرداخت پیش از تحویل
عدم وجود سیسـتم پرداخت آنلاین در بسیاری از وب وبسایت ها

محاسن :

مقرون به صرفه بودن و گردش سریعتر پول در کمپانی یا سازمان شما
بریدن دست های دیگر ( پست شرکـت های خرید پستی ... )

روش خرید پستی

روش خرید پستی روشی است که شما در طی آن قرار دادی با اداره پست می بندید . ابتدا اداره پست موظف است که ماموری را جهت جمع آوری مرسوله ها به محل فروشگاه شما ( منزل ، دفتر تجاری مغازه ... ) بفرستد تا مرسوله های شما را دریافت نماید پس آن ها را به درب منزل مشتری شما در هر شهر و یا استانی که باشد برساند و بعد از تحویل به مشتری هزینه آن را دریافت و به حساب شما واریز نماید .

محاسنآموزش خرید پستی:

اعتماد مشتری ، مشتری از پرداخت هزینه دیگر استرس نخواهد داشت و نیازی به اعتماد به فروشنده نیست ، چرا که مشتری بعد از تکمیل فرم سفارش منتظر خواهد ماند تا کالای مورد نظر به دستش برسد دیگر تعرفه ای را زودتر از تحویل نخواهد پرداخت . بعد از رسیدن مرسوله به دست مشتری ، مامور اداره پست تعرفه را از مشتری دریافت خواه کرد.

پیشگیری از درگیر شدن با مشتری مسایل حسابداری نیاز به مراجعت به اداره پست و یا ارسال با پیک.


معایبروش خرید پستی :

درگیر شدن با کمپانی های وابسته پرداخت درصد از فروش بین تا پنج درصد .


وجود سفارشات برگشتی که بزرگترین عیبروش خرید پستی است . به این مفهوم که فروشنده سفارش مشتری را بسته بندی و تحویل مامور پست می دهد . اداره پست بسته را به آدرس مورد نظر می برد ولی به دلایل مختلف از عبارت : تحویل نگرفتن مشتری همراه نداشتن پول در موقع تحویل به مشتری ، ادعای مشتری که سفارش نداده است ، مزاحت و ... سفارش برگشت می خورد تعرفه ارسال این سفارش از فروشنده کسر خواهد شد . این بزرگترین ایراد وارد بهروش خرید پستی است .همان گونه که قبلا اشاره شد . فروشنده باید کل فرآیند پرداخت نرخ تحویل کالا یا خدمات طراحی و مدیریت نماید . برای این که شما با این مفهوم آشنا شوید . چند مثال زیرا را بخوانید.


یک وب وب سایت فروش کارت شارژ اپراتور های مختلف تلفن همراه :


در وهله اول مشتری وارد وبسایت شما می شود . نوع کارت شارژ خود را گزینش می نماید ( ایرانسل ، همراه اول ، .. ) پس قیمت آن را گزینش می نماید . وب سایت ایمیل و شماره تلفن مشتری را گرفته بعد از پرداخت تعرفه کارت شارژ شماره رمز را به ایمیل تلفن همراه مشتری ارسال می نماید .یک فروشگاه عینک آفتابی :

ابتدا مشتری وارد وبسایت می شود . مـدل های مختلف را با عکس های آنها مشاهده می نماید وفرم خرید را پر می نماید نهایتا در وهله انتها وب سایت فرمی به مشتری نمایش می دهد که می تواند یکی از نحوه های خرید را انتخاب نماید .

1 - خرید پستی : یعنی تکمیل سفارش و گرفتن آدرس شماره تلفن از مشتری ارسال و دریافت درب منزل پرداخت توسط مشتری .

2- پرداخت آنلاین : پرداخت توسط کارت های عضو شتاب و ارسال توسط فروشنده .

یک فروشگاه کالای دیجیتال :


فرض بکنید یک مشتری به سایتی وارد می شود آیا عقلانی است که یک تلویزیون ال ای دی 42 اینچ سفارش دهد و از طریقراهنمای خرید پستی کالای را دریافت نماید ؟ حال به این فکر بکنید که این تلویزیون با این اندازه و قیمت به درب منزل مشتری برود و مشتری اعلام پشیمانی از خرید نماید ؟ پس این تلویزیون برگشت بخورد و احیانا در راه کمی آسیب ببیند ؟ کمی به این مساله فکر بکنید .

آری کمی جک به نظر می رسد پس راهکار چیست ؟

راهکار اول این است که شما یک سایت معتبر هستید که مشتریان کامل شما را می شناسند به شما اعتماد کافی دارند و حاضرند هزینه را پیشاپیش هرچه که باشد پرداخت می کنند اما ممکن است آنقدرها هم اعتبار نداشته باشید . پس چه باید بکنید ؟

به عنوان مثال روشی را به شما معرفی خواهم کرد اینروش به این ترتیب است که شما ابتدا به مشتری اعلام خواهید داشت که ابتدا باید یا کل هزینه یا ده درصد از تعرفه را پرداخت نماید پس بقیه هزینه را در موقع تحویل پرداخت خواهید کرد . به این گونه می توایند بسیاری از مسائل را پیشگیری بکنید .

فروش خودرو :


یک کمپانی عرضه کننده خودرو را در نظر بگیرید. آیا این شرکت می تواند همه فرآیند خرید را از طریق اینترنت با مشتری دنبال نماید ؟ قطعا خیر. وب سایت هایی با کالاهای این چنینی می توانند برای معرفی کالاها خود به مشتریان از اینترنت استفاده کنند حتی مراحل اولیه ثبت نام به صورت اینترنتی باشد. در واقع اینترنت برای این گونه وب وبسایت ها مکانی است برای معرفی کالاها مراحل غیر حضوری ثبت نام اما باز شرایط زیرساختی که اکنون وجود دارد نمی تواند همه مراحل غیر حضوری باشد .

مجوز برای راه اندازی فروشگاه


شما برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی در حال حاضر به مجوزی نیاز ندارید . بیش از 96 درصد فروشگاه هایی که شروع به کار کرده اند و برخی از آنها حتی در آمد سرسام آوری دارند مجوزی ندارند . در حال حاضر فقط علت ی که مجوز برای راه اندازی فروشگاه اینترنتیوجود دارد مجوز نماد اعتماد ملی است که می توانید آن را از وزارت صنعت و معدن بگیرید .

ممکن است فکر بکنید که کار سختی باشد در حالی که اینطور نیست گرفتن نماد اعتماد الکترونیک فرآیند بسیار آسان است که به صورت آنلاین انجام می شود و حتی اگر دانشجو می باشند که در منزل پدر که آن هم اجاره ای است قصد گرفتن این نماد را دارید این عمل قابل انجام است خیلی نگران نباشید . برای دریافت این نماد تنها کافی است به سایت enamad.ir مراجعه بکنید مراحل آن را طی بکنید . اما این نماد با تعداد ستاره های مختلف وجود دارد. که اگر نماد دو ستاره بخواهید کمی دشوار تر از نماد تک ستاره است .درآمد تقریبی این شغل چقدر است ؟

یعنی اگر شما فروشگاه اینترنتی ایجاد بکنید شروع به کار بکنید چقدر در آمد خواهید داشت ؟ جواب من به شما بسیار واضح و روشن است .

قبل از آن که در مورد در آمد با شما سخن بگویم .به چند نکته توجه فرمایید . هیچ کاری در جهان وجود ندارد که زحمتی نبرد و هر چه آدم بیشتر تلاش نماید قطعا جواب زیادتری می گیرد . مساله دیگری وجود دارد که هرکس به اندازه هزینه ای که می نماید جواب می گیرد.

تا کنون که در این شغل هستم افراد بسیار بسیاری را دیده ام که به سمت این شغل می آیند. باید بگویم که متاسفانه تعداد بسیاری در حدود 50 در صد از افرادی که به سمت این شغل می آیند با ناراحتی از این شغل به بیرون می روند . آنها به محض جواب نگرفتن در روزهای آغازین این کار را رها کرده یک شکست به شکست های اضافه می کنند . ولی بسیاری هم شکست ها را تحمل می کنند به سود دهی های کلانی می رسند که در فکر شما نمی گنجد.

باید بگویم که در آمد این شغل بسیار متغیر است هر چه از آن انتظار داشته باشید به شما جواب می دهد . ممکن است دانشجویی باشید اندازه تعرفه های دانشجویی از آن انتظار داشته باشید . ممکن است به عنوان شغل دوم از آن مصرف بکنید انتظار در آمدی علاوه بر سازمان انتظار داشته باشید. ممکن است شغل اصلی شما باشد و انتظاری بسیار بیشتر داشته باشید که تمام تعرفه های زندگی شما را تامین نماید . در پله بعدی که من به شما توصیه می دهم این است که انتظار بی نهایت از این شغل را داشته باشید برای چه که من در طول مدت کاری خودم افرادی را دیده ام که به سودهای بسیار کلانی رسیده اند .

چکیده حرف هایم را اینگونه به شما خواهم گفت که : در آمد این شغل بسیار مناسب است ، درصد سود دهی آن از بسیاری شغل های دیگر بالاتر است و تنها باید کار تلاش شبانه روزی کرد تا به هدف خود نایل شوید .چطور می شود یک وبسایت فروشگاه اینترنتی داشت


راه اندازی وب وب سایت فروشگاه اینترنتی


شما حتی با مصرف از بلاگ هم می توانید این شغل را شروع کنید . اما اگر هزینه اندکی بکنید یک فروشگاه ساز متناسب با کار خود را گزینش بکنید قطعا بهترین نتیجه ها را خواید گرفت .فروشگاه ساز های بسیاری در فضای اینترنت وجود دارد که یک نمونه از آن همین فروشگاه ساز پروفی است که از صفحه اصلی می توایند اطلاعات آن را ببیند آن را تهیه بکنید .
چه ی وجود دارد که افراد از سایت من خرید کنند در حالی که شرکت هایی با وبسایت های بهتری وجود دارند ؟


جواب این است که شما برای خود فرد کاملا جدا با ذهن جدا در آمد جداگانه هستید . ممکن است شما در سایت کوچک خود در آمدی داشته باشید که اگر درصد سود دهی آن را محاسبه کنند از شرکـت های بزرگ بیشتر است . می دانم می خواهید بپرسید که چکار باید کرد ؟

نکات کلیدی را برای شما می نویسم

1 - کالای ویِژگزینشه بفروش برسانید : این به این مفهوم است که کالاهایی را انتخاب بکنید که هر فرد در خیابان و یا بازار عادی نمی تواند پیدا نماید . به عنوان مثال محصول ویِژگزینشه که در مهمانی چند روز پیش یا گشت گذار با دوست ها تان آن را دیده اید و از دیدن آن حیرت زده شده اید . هر چه این کالا بازار ها کمتر باشد خوبتر است .

2- با اعداد و رقم ها اسامی بازی کنید : این بدان مفهوم است که شما باید باشیوه ها تکنیک هایی که در مورد آنها بعدا حرف خواهم کرد . یعنی محصول ویِژگزینشه را با قیمتی مفرق در اینترنت قرار دهید

3- بهترین بودن در یکی ازآموزش های فروش ( تبلیغات ، ارسال هرزنامه بالاتر بودن در نتایج جستجو ، .... )

که آنها را کاملا برا شما توضیح خواهم داد .

نظرات() 
feet problems
شنبه 18 شهریور 1396 03:43 ق.ظ
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox
and now each time a comment is added I get several e-mails with the same comment.
Is there any way you can remove me from that service?
Thanks a lot!
How we can increase our height?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 05:06 ق.ظ
Hi there, yeah this article is actually pleasant and I have learned lot of things
from it about blogging. thanks.
How we can increase our height?
یکشنبه 25 تیر 1396 10:41 ب.ظ
I am no longer certain the place you are getting your information, however good topic.
I must spend a while learning more or working out more.

Thanks for magnificent info I used to be searching
for this info for my mission.
BHW
دوشنبه 28 فروردین 1396 11:47 ب.ظ
Hi there! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.
Your blog provided us valuable information to work on. You have
done a marvellous job!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر